Referaty
Home
Anglictina
Biologie
Chemie
Dejepis-Historie
Diplom-Projekt
Ekonomie
Filozofie
Finance
Fyzika
Informatika
Literatura
Management
Marketing
Medicina
Nemcina
Ostatni
Politika
Pravo
Psychologie
Public-relations
Sociologie
Technologie
Zemepis-Geografie
Zivotopisy
Téma, Esej na téma, Referátu, Referát, Referaty Semestrální práce:

Seminární práce z předmětu Retail management

Seminární práce z předmětu Retail management

Článek č.1

Oválná světelná geometrie

Na konci srpna byl v Muelhausenu, 30 kilometrů severně od Eisenachu, otevřen Geierův obchod s obuví a sportovními potřebami. No a co, dalo by se říct. Ale když vstoupíte do obchodu, musíte přiznat, že šíře zboží a služeb právě vyhovující a zařízení tohoto třípatrového obchodního domu zaslouží si neskromný aplaus.Muelhausen je tržní město v Thuerinsku. Nedávno obnovované polodřevěné domy s bílými fasásami charakterizují jeho poklidné historické centrum. Malé potravinové obchody, papírnictví, hrnčířství, butiky s oblečením a řeznictví tvoří miniaturní, téměř idylický obchodní terén, který způsobuje to, že návštěvníci považují město za místo „okenního nakupování“.

31. srpna 1999 Muelhausenská scéna přibrala novou atrakci. To byl den kdy nový Geierův obchod s obuví a sportovními potřebami otevřel své dveře do budovy se jménem Gruene Linde. Ultramoderní, atraktivně designovaný specializovaný obchod se třemi podlažími a 2000 metrů čtverečních prodejní plochy, velkoryse projektované vchodové prostory a projekční obrazovky - to vše v klidném malém provinčním městě ? Šest miliónů Německých Marek je suma, kterou Stefan Geier, nezávislý podnikatel a obchodní manaže nahrnul do této nové konstrukce, a je pevně přesvědčen, že se investice vyplatí. 47551kmf74kud7c

Dámská obuv v přízemí, pánská a dětská obuv v prvním patře, sportovní obuv a butiky se značkovým zbožím ve druhém patře - různé druhy zboží jsou striktně diferenciované. Značkové boty ve střední až vysoké cenové hladině, ale levnější než v běžném obchodě s obuví, vyplňují regály. Kromě sportovní sekce, kde si Geier zvolil vystavovat boty v párech, je vystavována jedna bota z každého páru. Navzdory velikosti obchodu, pocit z něj je jako z obchodu specializovaného na boty.

Architekt Werner Brackmann z Friedbergu následoval psané instrukce svého klienta: teplé dřevěné odstíny (vzhled přírodní plané hrušky), s poličkami, zrcadly a neleštěným sklem tvoří atmosféru dámské sekce, zatímco barevné ocelové rámy a hračky přinášejí život do dětského oddělení. Silné háčkované koberce v dámském, pánském a dětském oddělení, parketová podlaha ve sportovním obchodě a dlaždice v prostorech pro přecházení mezi sekcemi, to vše je barevně sladěno s okolním vybavením. Geier přikládá zvláštní význam pohodlné přepravě zákazníků mezi třemi prodejními podlažími: zákazníci mají na výběr mezi pjízdnými schody, skleněným výtahem nebo schodištěm.

Pojízdné schodiště je v centru třech prodejních pater. Vizuálně nejvíce dominantmím architektonickým prvkem je oválný prostor schodiště, který naprosto determinuje vnitřní strukturu. Firma Cedes byla zodpovědná za osvětlení. Harald Meffert z Cedes detailně studoval geometrii obchodu s obuví. Ačkoliv druhé patro se svými značkovými butiky má svůj vlastní charakter, stropní design musel být stejný na všech třech úrovních - otevřený, bez podpůrných stropů, takové byly instrukce Stefana Geiera plánovačům. Další restrikce byla finančního druhu: klientem byla fixována horní mez rozpočtu na 125 Německých Marek na čtvereční metr (bez montáže).

Haraldovi Meffertovi bylo jasné, že lineární uspořádání osvětlení by zkazilo celkový vzhled obchodu. A proto se přizpůsobili okolnostem: Cedes navrhnul a vyrobil oválnou hliníkovou podpůrnou strukturu, jež podtrhuje vzhled architektury obchodu. mu551k7474kuud

Tyto 500-kilové kovové konstrukce jsou zavěšeny z otevřených stropů na všech třech patrech.

Osvětení se skládá z obvyklého fluoroscentního osvětlení - které zdůrazňuje design konstrukcí - s CDMT bodovými světly (70 wattů) připevněnými na zadních stěnách, které vyzdvihují do popředí zboží. Bodová světla mají tedy své vlastní elektronické loživo - relativně novou technologii pro vyrábění počáteční energie pro kovové aeroaolové lampy. „Toto značně zvyšuje efektivitu lamp“, vysvětluje Meffert. Elektronická loživa jsou dráze ke koupi než obyčejná zařízení, ale lampy, které se s nimi užívají spotřebují méně energie. Navíc, množství horka vyprodukovaného lampami vznětovanými elektronickými loživy je výrazně nižší - navzdory o mnoho vyšší světelné intenzitě. To šetří peníze za klimatizaci. Meffertovi výpočty dávají spotřebě 19 wattů na čtvereční metr tepelný výstup 19 wattů.
Lampy ve tvaru zvonu opatřují hlavní osvětlení. Transparentně světlé kryty zdobící tyto lustry dovolují nějakým 30 procentům světla utéci nahoru, zatímco 70 procent je nasměrováno dolů, aby osvětlovalo prostor přímo pod lustry. Všechno osvětlení - zahrnujíce i nízkovoltážní osvětlení přičleněné v malém prostoru stropu - je dodáváno jedním výrobcem, takže zajišťuje konsistentní odstín světla. Je to zvláště důležité pro kožené zboží mít osvětlení, které ukazuje opravdovou barvu a kvalitu.

Osvětlení používané u Geiera hraje svou roli ve vytváření celkového charakteru obchodu. „Mimochodem náš obchod je továrnou, aniž by byl příliš neosobní“, říká Stefan Geier, čímž trefuje hřebíček na hlavičku. Další věc, která mu dělá radost zcela jako byznysmenovy je, že horní mez účtu byla dodržena.

2. článek

Nová tvář C&A

Slavné logo C & A je od nynějška doprovázeno motem „Fashion for Living“ v teplém žlutém odstínu. Tato barva bude èásteènì zajišťovat urèitou kontinuitu a bude užívána na mnoha místech společnosti - v obchodech jako barva pozadí na panelech a pokynech nakupujícím. Cílem vedení firmy - která má účast na trhu ve třinácti zemích - je dosáhnout jednotného image všech poboček, v kontrastu jeho předchozí politice více decentralizovaného rozhodování. I když někteří ředitelé společnosti pro jednotlivé země nebyli úplně nakloněni těmto změnám, bylo míněno, že je nejvyšší čas pro nový společný design za účelem posílení značkového jměna C A - částečně s vizí vzrůstající konkurence obchodníků v textilním obchodě. Nové logo je citlivě vylepšenou verzí starého - které rozponává 90 - 98 procent nakupujících v Evropě. Přestože obsahující písmena C a A zůstává, značkové odstíny červené a modré byly lehce ztmaveny a podle společnosti mají lepší vizuální vliv díky vložení bílé obrysové linky. Značka C A přijala další posílení připojením vnitropodnikového označení ke značce. Například, sportovní zboží se dnes jmenuje „Rodeo - Sports at C A“. Nově utvořený design byl doposavaď představen v devíti C A prodejnách - včetně dvou v Německu (Hamburg a Mnichov).